- -127,82 €
- Stoc epuizat
Caracteristici principale
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1,4 / 4,2 / 4,3 kWPersonalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
Caracteristici principale
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1,4 / 4,2 / 4,3 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,4 / 4,6 / 5,0 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,31 / 1,27 / 1,5 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,25 / 1,24 / 1,4 kW
- Putere (BTU): 14 000
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3,3
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,5
- COP (coeficient de performanță): 3,71
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,3
- Consum anual de energie electrică (răcire/încălzire): 226 / 1075 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -10 ~ 48 °C
- Temperatura de funcționare a încălzirii: -15 ~ 18 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 28 m²
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 286 x 770 x 225 H x L x P (mm)
- Greutate: 9 kg
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 45 / - / 30 / 22 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / scăzut / zgomot): 44 / - / 28 / 22 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 556 x 740 x 343 H x L x P (mm)
- Greutate: 28 kg
- Conexiuni țevi - faza lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 48 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 48 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 14000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 28 м² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 14000 BTU |
| Capacitate de racire | 14000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 48 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 18 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 4.3 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 5 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.5 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.4 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.5 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.3 |
| Coeficient de răcire EER | 3.3 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.71 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 45 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 22.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 77 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 28.6 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 9 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 48 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 34.3 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 74 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 55.6 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 28 Kg |
| Garanție | 36 месеца |