- -191,00 €
Caracteristici principale
- Modul Wi-Fi inclus: daPersonalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
Caracteristici principale
- Modul Wi-Fi inclus: da
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1,4 / 5,0 / 5,4 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,4 / 5,5 / 7,3 kW
- Puterea absorbită de răcire (Min./Nom./Max): - / 1,54 / - kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): - / 1.47 / - kW
- Putere (BTU): 18 000
- SEER (coeficient de eficiență sezonieră a răcirii): 7.5
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,7
- Consumul anual de energie electrică (răcire/încălzire): 232 / 1248 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A++
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -10 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -20 ~ 24 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 36 m²
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 299 x 798 x 245 H x L x P (mm)
- Greutate: 10,5 kg
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 44 / 36 / 33 / 28 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/mediu/scăzut): 48 / 38 / 33 / 28 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 714 x 800 x 285 H x L x P (mm)
- Greutate: 40,5 kg
- Conexiuni țevi - faza lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 52 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/mediu/scăzut): 52 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 18000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 36 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 18000 BTU |
| Capacitate de racire | 18000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -20 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 5.4 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 7.3 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.54 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.47 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A++ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 7.5 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.7 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 48 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 24.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 79.8 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 29.9 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 10.5 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 52 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 28.5 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 80 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 71.4 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 40.5 Kg |
| Garanție | 36 luni |