- -122,71 €
- Stoc epuizat

Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 18 000
- Potrivit pentru camere de până la: 37 m²
- Modul Wi-Fi: inclus
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1.9 / 5.0 / 5.2 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 2.2 / 6.0 / 7.3 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,5 / 1,55 / 2,1 kW
- Consumul de putere de încălzire (Min./Nom./Max): 0,5 / 1,62 / 2,75 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.23
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 7
- COP (coeficient de transformare a încălzirii): 3,71
- SCOP (coeficient de transformare a încălzirii sezoniere): 4,5
- Clasa energetică de răcire/încălzire (zonă moderată): A++/A+
- Temperatura de funcționare la răcire: -10 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 21 °C
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Interior:
- Dimensiuni (HxLxP): 28 x 78 x 22,2 cm
- Greutate: 8,4 kg
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat / normal / scăzut / silențios): 46/38/33/28 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / normal / scăzut / silențios): 47 / 37 / 31 / 25 dB
Unitate exterioară:
- Dimensiuni (HxLxP): 60 x 79,2 x 29,9 cm
- Greutate: 39,1 kg
- Compresor: Twin Rotary
- Conexiuni țevi - fază lichidă/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat / normal / scăzut / silențios): 50 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/normal/silențios): 50 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter, Двоен ротационен |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 18000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 37 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 18000 BTU |
| Capacitate de racire | 18000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 21 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 5.2 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 7.3 kW |
| Consum nominal (răcire) | 2.1 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 2.75 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 7 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.5 |
| Coeficient de răcire EER | 3.23 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.71 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 47 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 22.2 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 78 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 28 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 8.4 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 50 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 29.9 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 79.2 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 60 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 39.1 Kg |
| Garanție | 36 месеца |