- -362,00 €
Caracteristici principale
- Modul Wi-FiPersonalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
Caracteristici principale
- Modul Wi-Fi
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1,4 / 3,4 / 4,4 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,4 / 4,5 / 5,8 kW
- Putere absorbită la răcire (Min./Nom./Max): - / 0,8 / - kW
- Consumul de putere de încălzire (Min./Nom./Max): - / 1,15 / - kW
- Putere (BTU): 12 000
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 4.23
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 8.19
- COP (coeficient de performanță): 3.92
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,68
- Consum anual de energie electrică (răcire / încălzire): 145 / 402 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zona temperată): A++ / A++
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -10 ~ 50 °C
- Temperatură de funcționare încălzire: -20 ~ 24 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 28 m²
- Garanție: 36 luni
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 600 x 750 x 238 H x L x P (mm)
- Greutate: 17 kg
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/mediu/scăzut): 39 / - / 25 / 20 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / mediu/ scăzut / zgomot): 39 / - / 25 / 19 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 610 x 923 x 367 H x L x P (mm)
- Greutate: 36 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (High/Low/Noise): - / 47 / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (High/Low/Noise): - / 49 / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Конзола |
| Capacitate de incalzire | 12000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 28 м² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Sub |
| BTU | 12000 BTU |
| Capacitate de racire | 12000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 50 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -20 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 4.4 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 5.8 kW |
| Consum nominal (răcire) | 0.8 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.15 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A++ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 8.19 kW |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.68 |
| Coeficient de răcire EER | 4.23 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.92 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 39 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 23.8 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 75 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 60 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 17 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 49 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 36.7 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 92.3 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 61 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 36 Kg |
| Garanție | 36 luni |