- -90,00 €

(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 0,8 / 2,5 / 3,0 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 0,76 / 3,2 / 3,9 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,26 / 0,75 / 0,95 kW
- Consum de putere de încălzire (Min./Nom./Max): 0,21 / 0,84 / 1,11 kW
- Putere (BTU): 10 000
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.33
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6.1
- COP (coeficient de performanță): 3,81
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4
- Consum anual de energie electrică (răcire/încălzire): 143 / 735 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -15 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 21 m²
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 288 x 770 x 225 H x L x P (mm)
- Greutate: 9 kg
- Nivel de zgomot la răcire (High/Low/Noise): 42 / - / - / 19 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / scăzut / scăzut / zgomot): 41 / - / - / 20 dB
Unitate exterioară
- Compresor: DC rotativ
- Dimensiuni: 530 x 660 x 240 H x L x P (mm)
- Greutate: 21 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 49 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (High/Low/Low/Noise): 51 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Ротационен инверторен DC |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 10000 BTU |
| Capacitate de racire | 10000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 3 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 3.9 kW |
| Consum nominal (răcire) | 0.95 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.1 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.1 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 3.33 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.81 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 42 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 22.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 77 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 28.8 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 9 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 51 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 24 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 66 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 53 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 21 Kg |
| Garanție | 24 месеца |