- -340,00 €
Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
![]()
- Putere (BTU): 36 000
- Potrivit pentru camere de până la: 60 m²
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 2.58 / 10.55 / 11.26 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 2.04 / 11.15 / 11.86 kW
- Puterea absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,3 / 3,6 / 3,77 kW
- Consumul de energie termică (Min./Nom./Max): 0,38 / 3,0 / 3,11 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 2.93
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,1
- COP (coeficient de performanță): 3.72
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4
- Temperatura de funcționare la răcire: -15 ~ 52 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
Unitate interioară
- Dimensiuni: 700 x 1400 x 245 H x L x P (mm)
- Greutate: 38 kg
- Nivel de zgomot la răcire (High/Low/Noise): 44 / 41 / 39 / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 44 / 41 / 39 / - dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 805 x 970 x 395 H x L x P (mm)
- Greutate: 61 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 9,52 / 15,9 mm (3/8" / 5/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 59 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 59 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Capacitate de incalzire | 36000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 60 м² |
| Utilizare | Industrial |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 36000 BTU |
| Capacitate de racire | 36000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 52 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 380-415 V |
| Capacitate nominală de răcire | 11.26 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 11.86 kW |
| Consum nominal (răcire) | 3.77 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 3.11 kW |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.1 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 2.93 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.72 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 44 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 24.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 140 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 70 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 38 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 59 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 39.5 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 97 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 80.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 61 Kg |
| Garanție | 36 luni |