- -394,00 €

Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 24 000
- Potrivit pentru camere de până la: 50 m²
- Modul Wi-Fi inclus
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 2.3 / 7.1 / 7.3 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 2.3 / 8.0 / 9.0 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,44 / 2,38 / 2,54 kW
- Consumul de putere de încălzire (Min./Nom./Max): 0,5 / 2,46 / 2,74 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 2.98
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 5,3
- COP (coeficient de performanță): 3.25
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 3,81
- Consum anual de energie electrică (răcire/încălzire): 460 / 2332 kWh
- Clasa energetică răcire/încălzire (zonă temperată): A/A
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -10 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 18 °C
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 297 x 990 x 273 H x L x P (mm)
- Greutate: 13 kg
- Nivel de zgomot la răcire: 48/42/38/31 dB
- Nivel de zgomot la încălzire: 48 / 42 / 38 / 31 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 695 x 930 x 350 H x L x P (mm)
- Greutate: 45 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Nivel de zgomot la răcire: 54 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire): 54 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 24000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 50 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 24000 BTU |
| Capacitate de racire | 24000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 18 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 7.3 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 9 kW |
| Consum nominal (răcire) | 2.54 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 2.74 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A |
| Eficienta energetica in incalzire | A |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 5.3 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 3.81 |
| Coeficient de răcire EER | 2.98 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.25 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 48 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 27.3 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 99 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 29.7 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 13 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 54 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 35 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 93 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 69.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 45 Kg |
| Garanție | 36 luni |