- -108,00 €
- Stoc epuizat

Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 18 000
- Potrivit pentru camere de până la: 35 m²
- Modul Wi-Fi inclus
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 2.0 / 5.0 / 6.1 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,4 / 5,4 / 6,8 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,16 / 1,39 / 1,787 kW
- Consumul de energie termică (Min./Nom./Max): 0,23 / 1,44 / 1,75 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.6
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 8,5
- COP (coeficient de performanță): 3.75
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,6
- Clasa energetică de răcire/încălzire (zona temperată): A+++ / A++
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -15 ~ 50 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -25 ~ 24 °C
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 308 x 975 x 218 H x L x P (mm)
- Greutate: 10 kg
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 43 / 36 / 28 / 21 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / scăzut / scăzut / zgomot): 43 / 36 / 28 / 21 dB
Unitate exterioară
- Compresor: rotativ
- Dimensiuni: 673 x 890 x 342 H x L x P (mm)
- Greutate: 38 kg
- Conexiuni țevi - faza lichid/gaz: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 57 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 57 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 18000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 35 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 18000 BTU |
| Capacitate de racire | 18000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 50 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -25 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 6.1 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 6.8 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.787 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.75 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A+++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A++ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 8.5 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.6 |
| Coeficient de răcire EER | 3.6 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.75 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 43 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 21.8 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 97.5 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 30.8 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 10 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 57 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 34.2 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 89 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 67.3 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 38 Kg |
| Garanție | 36 luni |