- Stoc epuizat

Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 18 000
- Potrivit pentru încăperi de până la: 33 m²
- Modul Wi-Fi inclus în pachet
- Agent frigorific: R-32
- Putere de răcire (Min./Nom./Max.): 1,25 / 5,14 / 5,91 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max.): 1,25 / 5,21 / 6,07 kW
- Putere consumată la răcire (Min./Nom./Max.): 0,33 / 1,567 / 2,35 kW
- Puterea consumată pentru încălzire (min./nom./max.): 0,34 / 1,376 / 2,55 kW
- EER (coeficient de eficiență energetică la răcire): 3,28
- SEER (coeficient sezonier de răcire): 6,8
- COP (coeficient de transfer de căldură): 3,78
- SCOP (coeficient sezonier de transfer termic pentru încălzire): 4
- Consum anual de energie electrică (răcire / încălzire): 263 / 1400 kWh
- Clasa energetică de răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatură de funcționare la răcire: -15 ~ 53 °C
- Temperatură de funcționare pentru încălzire: -20 ~ 30 °C
- Alimentare (Fază/Frecvență/Tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 305 x 910 x 195 Î x L x A (mm)
- Greutate: 9 kg
- Nivel de zgomot la răcire (Ridicat/Normal/Scăzut/Silențios): 47 / 37 / 31 / 27 dB (A)
- Nivel de zgomot la încălzire (Ridicat/Normal/Scăzut/Silențios): 47 / 37 / 31 / 27 dB (A)
Unitate exterioară
- Compresor: Rotary
- Dimensiuni: 602 x 853 x 349 Î x L x A (mm)
- Greutate: 30 kg
- Racorduri tubulare - fază lichidă / gazoasă: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (Ridicat/Nominal/Scăzut/Silențios): 55 / - / - / - dB (A)
- Nivel de zgomot la încălzire (Ridicat/Nominal/Scăzut/Silențios): 55 / - / - / - dB (A)
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter, Rotary |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 18000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 33 м² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 18000 BTU |
| Capacitate de racire | 18000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 53 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -20 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 30 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI, Golden Fin |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Consum nominal (răcire) | 2.35 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 2.55 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.8 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 3.28 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.78 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 47 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 19.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 91 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 30.5 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 9 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 55 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 34.9 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 85.3 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 60.2 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 30 Kg |
| Garanție | 36 luni |