
Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 24 000
- Potrivit pentru încăperi de până la: 45 m²
- Modul Wi-Fi inclus în pachet
- Agent frigorific: R-32
- Putere de răcire (Min./Nom./Max.): 1,5 / 7,04 / 7,80 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max.): 1,5 / 7,08 / 7,90 kW
- Putere consumată la răcire (Min./Nom./Max.): 0,39 / 2,324 / 2,80 kW
- Putere consumată pentru încălzire (Min./Nom./Max.): 0,39 / 2,178 / 3,00 kW
- EER (coeficient de eficiență energetică la răcire): 3,02
- SEER (coeficient sezonier de răcire): 6,4
- COP (coeficient de transfer termic pentru încălzire): 3,25
- SCOP (coeficient sezonier de transfer termic pentru încălzire): 4
- Consum anual de energie electrică (răcire / încălzire): 383 / 1715 kWh
- Clasa energetică de răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatură de funcționare la răcire: -15 ~ 53 °C
- Temperatură de funcționare la încălzire: -20 ~ 30 °C
- Alimentare (Fază/Frecvență/Tensiune): 1~/50/220-240
- Culoare: Alb
Unitate interioară
- Dimensiuni: 322 x 1005 x 220 Î x L x A (mm)
- Greutate: 11 kg
- Nivel de zgomot la răcire (Ridicat/Normal/Scăzut/Silențios): 48 / 41 / 36 / 30 dB (A)
- Nivel de zgomot la încălzire (Ridicat/Normal/Scăzut/Silențios): 48 / 41 / 36 / 30 dB (A)
Unitate exterioară
- Compresor: Rotary
- Dimensiuni: 699 x 920 x 380 Î x L x A (mm)
- Greutate: 38 kg
- Racorduri tubulare - fază lichidă / gazoasă: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Nivel de zgomot la răcire (Ridicat/Nominal/Scăzut/Silențios): 57 / - / - / - dB (A)
- Nivel de zgomot la încălzire (Ridicat/Nominal/Scăzut/Silențios): 57 / - / - / - dB (A)
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tipul filtrului | Golden Fin |
| Tip compresor | Inverter, Rotary |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 24000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 45 м² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 24000 BTU |
| Capacitate de racire | 24000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 53 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -20 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 30 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI, Golden Fin |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Consum nominal (răcire) | 2.8 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 3 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.4 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 3.02 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.25 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 30 dB, 48 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 22 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 100.5 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 32.2 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 11 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Lungimea dispozitivului extern | 38 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 92 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 69.9 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 38 Kg |
| Garanție | 36 luni |