- -179,00 €
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
![]()
- Ισχύς (BTU): 18 000
- Κατάλληλο για δωμάτια έως: 35 m²
- Περιλαμβάνεται μονάδα Wi-Fi
- Ισχύς εξόδου ψύξης (Ελάχιστη/Μέγιστη/Μέγιστη): 1,53 / 5,0 / 5,6 kW
- Ισχύς εξόδου θέρμανσης (Min./Nom./Max): 1,4 / 5,2 / 6,2 kW
- Είσοδος ισχύος ψύξης (Min./Nom./Max): 0,47 / 1,45 / 2,3 kW
- Κατανάλωση ισχύος θέρμανσης (Min./Nom./Max): 0,46 / 1,34 / 2,25 kW
- EER (συντελεστής απόδοσης ψύξης): 3,24
- SEER (εποχιακή ενεργειακή απόδοση): 6,9
- COP (συντελεστής απόδοσης): 3,73
- SCOP (εποχιακός συντελεστής απόδοσης): 4
- Ενεργειακή κλάση ψύξης/θέρμανσης (μέτρια ζώνη): A++/A+
- Θερμοκρασία λειτουργίας ψύξης: -15 ~ 52 °C
- Θερμοκρασία λειτουργίας θέρμανσης: -15 ~ 24 °C
- Ψυκτικό μέσο: R-32
- Παροχή ρεύματος (φάση/συχνότητα/τάση): 1~/50/220-240
Εσωτερική μονάδα
- Διαστάσεις: 600 x 700 x 225 Υ x Π x Β (mm)
- Βάρος: 15 kg
- Στάθμη θορύβου ψύξης (υψηλή/χαμηλή/θόρυβος): 44 / 40 / 37 / - dB
- Επίπεδο θορύβου θέρμανσης (Υψηλή/χαμηλή/χαμηλή/θόρυβος): 44 / 40 / 37 / - dB
Εξωτερική μονάδα
- Συμπιεστής: Περιστροφικός
- Διαστάσεις: 555 x 785 x 300 Υ x Π x Β (mm)
- Βάρος: 29 kg
- Συνδέσεις σωλήνων - φάση υγρού/αερίου: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Στάθμη θορύβου ψύξης (υψηλή/χαμηλή/θόρυβος): 48 / - / - / - / - dB
- Επίπεδο θορύβου θέρμανσης (υψηλό/χαμηλό/θόρυβος): 48 / - / - / - / - dB
Χαρακτηριστικά
Климатици |
|
| Τύπος συμπιεστή | Inverter, Rotary |
| Πακέτο περιεχομένων | 1 x Εξωτερική μονάδα, 1 x Εσωτερική μονάδα, 1 x Τηλεχειριστήριο |
| Τύπος Προϊόντος | Конзола |
| Δυνατότητα θέρμανσης | 18000 BTU |
| Συνιστώμενη περιοχή κάλυψης | 35 m² |
| Χρήση | Σπιτικό |
| Τοποθεσία τοποθέτησης | Τοίχωμα |
| Βασική χωρητικότητα | 18000 BTU |
| Δυνατότητα ψύξης | 18000 BTU |
| Ελάχιστη θερμοκρασία ψύξης (- ° C) | -15 |
| Μέγιστη θερμοκρασία ψύξης (° + C) | 52 |
| Ελάχιστη θερμοκρασία θέρμανσης (° -C) | -15 |
| Μέγιστη θερμοκρασία θέρμανσης (+ ° C) | 24 |
| Αριθμός ταχυτήτων ανεμιστήρα | 4 |
| Αντιστροφέας | Ναι |
| Περιλαμβάνεται κιτ τοποθέτησης | Οχι |
| Λειτουργίες κλιματισμού | Ψύξη, Θέρμανση |
| Τεχνολογία Wi-Fi | Ναι |
| Τύπος ψυκτικού | R 32 |
| Τάση τροφοδοσίας | 240 V |
| Ονομαστική ικανότητα ψύξης | 5.6 kW |
| Ονομαστική ικανότητα θέρμανσης | 6.2 kW |
| Ονομαστική κατανάλωση (ψύξη) | 2.3 kW |
| Ονομαστική κατανάλωση (θέρμανση) | 2.25 kW |
| Ενεργειακή απόδοση στην ψύξη | A++ |
| Ενεργειακή απόδοση στη θέρμανση | A+ |
| Εποχιακός συντελεστής ψύξης SEER | 6.9 |
| Εποχιακός συντελεστής θέρμανσης SCOP | 4 |
| Συντελεστής ψύξης EER | 3.24 |
| Συντελεστής θέρμανσης COP | 3.73 |
| Χρώμα αμαξώματος εσωτερικού χώρου | Λευκό |
| Επίπεδο θορύβου | 44 dB |
| Μήκος Εσωτερική συσκευή | 22.5 cm |
| Πλάτος Εσωτερική συσκευή | 70 cm |
| Ύψος Εσωτερική συσκευή | 60 cm |
| Βάρος Εσωτερική συσκευή | 15 Kg |
| Χρώμα αμαξώματος εξωτερικού χώρου | Λευκό |
| Επίπεδο θορύβου Εξωτερική συσκευή | 48 dB |
| Μήκος εξωτερικής συσκευής | 30 cm |
| Πλάτος Εξωτερική συσκευή | 78.5 cm |
| Ύψος Εξωτερική συσκευή | 55.5 cm |
| Βάρος Εξωτερική συσκευή | 29 Kg |
| Εγγύηση | 36 месеца |