- -179,00 €
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
![]()
- Putere (BTU): 18 000
- Potrivit pentru camere de până la: 35 m²
- Modul Wi-Fi inclus
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1.53 / 5.0 / 5.6 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,4 / 5,2 / 6,2 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,47 / 1,45 / 2,3 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,46 / 1,34 / 2,25 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.24
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,9
- COP (coeficient de performanță): 3.73
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4
- Clasa energetică de răcire/încălzire (zonă moderată): A++/A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -15 ~ 52 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 600 x 700 x 225 H x L x P (mm)
- Greutate: 15 kg
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 44 / 40 / 37 / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/mediu/scăzut): 44 / 40 / 37 / - dB
Unitate exterioară
- Compresor: rotativ
- Dimensiuni: 555 x 785 x 300 H x L x P (mm)
- Greutate: 29 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 48 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/mediu/scăzut): 48 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter, Rotary |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Конзола |
| Capacitate de incalzire | 18000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 35 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 18000 BTU |
| Capacitate de racire | 18000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 52 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 5.6 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 6.2 kW |
| Consum nominal (răcire) | 2.3 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 2.25 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.9 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 3.24 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.73 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 44 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 22.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 70 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 60 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 15 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 48 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 30 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 78.5 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 55.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 29 Kg |
| Garanție | 36 месеца |