LG OLED65G51LW TV, 4K Ultra HD 3840 x 2160, 65", Energy Class E, Tandem OLED, Smart TV, Dolby Vision, AI Upscaling, webOS, Black
search
video-thumb
Tax included
- Display type: Primary RGB Tandem OLED
- Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160)
- Refresh rate: 120Hz Native (VRR 165Hz)
Video Specifications
- Processor: α11 AI Processor 4K Gen2
- AI Upscaling: α11 AI Super Upscaling 4K
- AI Genre Selection (SDR/HDR)
- AI Brightness Control
- HDR (High Dynamic Range): Dolby Vision / HDR10 / HLG
- FILMMAKER MODE™
- HFR (High Frame Rate): 4K 120 fps (HDMI, RF, USB)
- Dynamic Tone Mapping (OLED Dynamic Tone Mapping Pro)
- Pixel Dimming
- Motion: OLED Motion
- Picture Mode: 10 modes
- AI Picture Pro
- QFT (Quick Frame Transport)
- QMS (Quick Media Switching)
Gaming settings
- G-Sync Compatible (Nvidia)
- FreeSync Compatible (AMD)
- HGIG Mode
- Game Optimizer (Game Dashboard)
- ALLM (Auto Low Latency Mode)
- VRR (Variable Refresh Rate) (Up to 144Hz)
- Response time: Less than 0.1ms
- Dolby Vision for Gaming (4K 120Hz)
SMART TV
- Operating System (OS): webOS 25
- Intelligent voice recognition
- Magic Remote Control: Included
- Apple AirPlay 2 compatibility
- Smartphone Remote App (LG ThinQ)
- Hands-free voice control
- Full Web Browser
- Multi View
- Always on standby
- Compatible with USB camera
- Apple Home compatibility
- Home Hub
- AI Chatbot
- Google Home / Hub
- Google Cast
Audio
- Audio output: 60W
- Speaker system: 4.2 channels
- Speaker orientation: Down-firing
- Dolby Atmos
- AI Sound: α11 AI Sound Pro (Virtual 11.1.2 Up-mix)
- Clear Voice Pro (AI Voice Remastering)
- AI Acoustic Tuning
- WiSA Ready (Up to 2.1 channels)
- LG Sound Sync
- Sound Mode Share
- Simultaneous audio output
- Bluetooth Surround Ready (Two-way playback)
- Audio codecs: AC4, AC3 (Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X (See manual)
- WOW Orchestra
Connectivity
- HDMI Input: 4 ports (supports 4K 120Hz, eARC, VRR, ALLM, QMS (4-port))
- Simplink (HDMI CEC)
- HDMI Audio Return Channel: eARC (HDMI 2)
- USB Input: 3 ports (v 2.0)
- Wi-Fi 6
- Bluetooth Support (v 5.3)
- Ethernet Input: 1
- CI Slot: 1 (Excluding the United Kingdom and Ireland)
- RF Input (Antenna/Cable): 2
- SPDIF (Optical Digital Audio Out): 1
Accessibility Settings:
- High Contrast
- Grayscale
- Invert Colors
Dimensions and weight:
- TV dimensions without stand (WxHxD): 1441 x 826 x 24.3 mm
- TV dimensions with stand (WxHxD): 1441 x 865/910 x 263 mm
- Package dimensions (WxHxD): 1600 x 970 x 172 mm
- TV stand (WxD): 485 x 263 mm
- TV weight without stand: 22 kg
- TV weight with stand: 26.6 kg
- Package weight: 34.1 kg
- VESA mounting (WxH mm): 300 x 300
Power
- Power supply (voltage, frequency): AC 100–240 V, 50–60 Hz
- Power consumption in standby mode: Less than 0.5 W
Included accessories:
- Remote control: Magic Remote MR25GA / MR25GB (United Kingdom, Italy)
- Power cord (attached to the TV)
Product customization
Don't forget to save your customization to be able to add to cart
  • 250 char. max
Quantity
1:Electronics and Photo
  Security policy
(edit with the Customer Reassurance module)
  Delivery policy
  Return policy
LG
OLED65G51LW
5 Items
Data sheet
Цвят
Черен
Диагонал дисплей
165 cm (65``)
Технология дисплей
OLED
Вид телевизор
Smart TV
Качество на изображението
4K
Операционна система
webOS
Резолюция
3840 x 2160
Скорост на обновяване
165 Hz
HDR технология
Dolby Vision
HDR 10
HLG
Характеристики на игрите
ALLM (Auto Low Latency Mode)
FreeSync Compatible
G-SYNC Compatible
HGiG
VRR (Variable Refresh Rate)
Мощност на вградените говорители
60 W
Аудио система
4.2
Версия Bluetooth
5.3
Видове портове
1 x CI+
1 x RJ-45
1 x S/PDIF
2 x RF
3 x USB 2.0
4 x HDMI
Wireless
Bluetooth
Wi-Fi
Standard Wi-Fi
802.11 ax
Годишна консумация на енергия /1000 часа
85 kWh
Енергийна ефективност съгласно най-новите европейски разпоредби
Class E
Размери със стойка
1441 x 865/910 x 263 mm
Размери без стойка
1441 x 826 x 24.3 mm
Размери на опаковката
1600 x 970 x 172 mm