- -150,00 €
- Stoc epuizat

- Putere de răcire: 5,26 kW (18000 BTU/h)
- Putere de încălzire: 5,6 kW (18500 BTU/h)
- Consum de răcire: 1,421 (0,33-2,36) kW
- Putere de încălzire: 1,407 (0,34-2,75) kW
- Clasa energetică (răcire): A+++
- Suprafața de serviciu: până la 50 m²
- Tip: Sistem split
- Tip compresor: Invertor, rotativ
- Tip agent frigorific: R32
- Alimentare: 220-240V/50Hz/1Ph
- Wi-Fi încorporat (control IoT prin TCL Home App)
- Telecomandă cu lumină de fundal
- Control prin asistenți vocali
- Cronometru
- Funcția iFeel
- Autocurățare (unitate interioară și exterioară)
- Autodiagnosticare
- Dezghețare automată
- Salvarea setărilor
- Lumina de fundal a afișajului
- Reglarea debitului de aer
- Acoperire hidrofilă a schimbătorului de căldură
- Protecție la supratensiune
- Smart Gentle Wind (1372 microgăuri pentru un flux de aer moale)
- Smart Vector Airflow (72 de setări ale fluxului de aer)
- Efect Coanda
- Ventilator mare (108 mm)
- Sterilizare BIG Care+ UVC - ucide 98,66% din bacterii
- Jaluzele duble pentru o circulație puternică
- Menține +8°C în modul de încălzire
- Super Turbo Start: răcire până la 18°C în 30 sec / încălzire până la 40°C în 60 sec
- Algoritm inteligent al invertorului AI
- Instalare și întreținere ușoară
- Acoperire anti-coroziune
- Mod hotel
- Mod somn sensibil la lumină
- 7 viteze ale ventilatorului
- Statistici de consum
Moduri de funcționare:
- Automat
- Ventilator
- Noapte
- Încălzire
- Uscare
- Răcire
- Mod turbo
Gama de temperaturi de funcționare:
- Răcire: -15°C - +53°C
- Încălzire: -30°C - +30°C
Nivel de zgomot:
- Interior: 23 / 27 / 33 / 42 / 47 dB
- Unitate exterioară: 55 dB
- Dimensiuni (HxLxP) unitate interioară: 30,5 x 90,9 x 20,9 cm
- Dimensiuni (HxLxD) unitate exterioară: 69,9 x 92,7 x 38 cm
- Lungimea maximă a traseului conductei: 25 m
- Cădere verticală maximă: 10 m
Greutate cu ambalaj:
- Unitate interioară: 13 kg
- Unitate exterioară: 41 kg
- Culoare: Alb
Setul conține:
- Corp interior
- Corp exterior
- Telecomandă
- 2 baterii AAA
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tipul filtrului | Auto-curățare |
| Tip compresor | Inverter, Rotary |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 18500 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 50 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 18000 BTU |
| Capacitate de racire | 18000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 53 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -30 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 30 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 7 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Temporizator, Diagnostic propriu, Turbo, Wi-FI, Modul de noapte, iFeel, Златист ламел (антикорозионно покритие), Uscare, Автоматична защита, Dezghețarea |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire, Ventilare, Dezumidificare |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 5.26 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 5.6 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.42 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.4 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A+++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A++ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 8.5 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.7 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Eliminarea umezelii (l/h) | 2 |
| Nivel de zgomot | 47 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 20.9 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 90.9 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 30.5 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 13 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 55 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 38 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 92.7 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 69.9 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 41 Kg |
| Garanție | 36 месеца |