- -112,48 €
- Stoc epuizat
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
![]()
- Putere (BTU): 14 000
- Potrivit pentru camere de până la: 30 m²
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1.80 / 4.1 / 4.51 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1.53 / 4.40 / 5.10 kW
- Puterea absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,198 / 1,24 / 2,1 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,198 / 1,15 / 2,1 kW
- SEER (coeficient de eficiență energetică sezonieră): 6,9
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,06
- Clasa energetică de răcire/încălzire (zonă moderată): A++/A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -15 ~ 52 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
- Agent frigorific: R-32
- Alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 610 x 720 x 230 H x L x P (mm)
- Greutate: 15 kg
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 45 / 39 / 33 / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/mediu/scăzut): 45 / 39 / 33 / - dB
Unitate exterioară
- Compresor: rotativ
- Dimensiuni: 545 x 800 x 315 H x L x P (mm)
- Greutate: 34 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (ridicat/mediu/scăzut): 48 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat/mediu/scăzut): 48 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter, Rotary |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Конзола |
| Capacitate de incalzire | 14000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 30 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 14000 BTU |
| Capacitate de racire | 14000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 52 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 4.51 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 5.1 kW |
| Consum nominal (răcire) | 2.1 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 2.1 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.9 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.06 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 45 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 23 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 72 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 61 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 15 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 48 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 31.5 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 80 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 54.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 34 Kg |
| Garanție | 36 месеца |