- -172,00 €
Caracteristici principale
- Modul Wi-Fi(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
Caracteristici principale
- Modul Wi-Fi inclus: da
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 0,8 / 3,517 / 4,2 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1.0 / 3.517 / 4.3 kW
- Putere absorbită la răcire (Min./Nom./Max): 0,1 / 1,2 / 1,6 kW
- Consum de putere de încălzire (Min./Nom./Max): 0,3 / 1,2 / 1,7 kW
- Putere (BTU): 12 000
- SEER (coeficient de eficiență sezonieră a răcirii): 8,8
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,7
- Clasa energetică de răcire/încălzire (zonă moderată): A+++ / A++
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -15 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -25 ~ 30 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 26 m²
- Garanție: 36 luni
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 212 x 890 x 311 H x L x P (mm)
- Greutate: 9,5 kg
- Nivel de zgomot la răcire (High/Low/Noise): 30 / - / - / 20 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (High/Low/Low/Noise): 30 / - / - / 20 dB
Unitate exterioară
- Compresor: rotativ
- Dimensiuni: 530 x 705 x 279 H x L x P (mm)
- Greutate: 24,5 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 48 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 48 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 12000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 26 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 12000 BTU |
| Capacitate de racire | 12000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -25 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 30 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 4.2 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 4.3 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.6 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.7 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A+++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A++ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 8.8 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.7 |
| Culoarea caroseriei de interior | Gri |
| Nivel de zgomot | 30 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 31.1 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 89 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 21.2 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 9.5 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 48 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 27.9 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 70.5 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 53 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 24.5 Kg |
| Garanție | 36 месеца |