- -147,00 €
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
Caracteristici principale
- Modul Wi-Fi
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1,3 / 3,5 / 4,0 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,3 / 4,0 / 4,8 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,32 / 1,05 / 1,74 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,28 / 1,07 / 1,57 kW
- Putere (BTU): 12 000
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.35
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,87
- COP (coeficient de performanță): 3,74
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,28
- Consum anual de energie electrică (răcire/încălzire): 175 / 733 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: 10 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare a încălzirii: -15 ~ 18 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 25 m²
- Garanție: 36 luni
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 288 x 770 x 234 H x L x P (mm)
- Greutate: 9,5 kg
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/mediu/jos): 41/34/26/22 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/mediu/jos): 41 / 34 / 26 / 22 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 550 x 658 x 273 H x L x P (mm)
- Greutate: 26 kg
- Conexiuni țevi - faza lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/mediu/jos): 46 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/mediu/jos): 46 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Zona de acoperire recomandată | 25 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 12000 BTU |
| Capacitate de racire | 12000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | 10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 18 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 4 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 4.8 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.74 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.57 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.87 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.28 |
| Coeficient de răcire EER | 3.35 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.74 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 22 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 23.4 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 77 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 29.8 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 26 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 46 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 27.3 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 65.8 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 55.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 26 Kg |
| Garanție | 36 месеца |