- -127,00 €

(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1.1 / 4.2 / 4.7 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 0,9 / 5,0 / 6,0 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,28 / 1,4 / 1,7 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,22 / 1,45 / 1,9 kW
- Putere (BTU): 16 000
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,1
- COP (coeficient de performanță): 3,45
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4
- Consum anual de energie electrică (răcire / încălzire): 241 / 1155 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -15 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
- Potrivit pentru camere de până la: 32 m²
- Agent frigorific: R-32
- Sursa de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 293 x 798 x 230 H x L x P (mm)
- Greutate: 9 kg
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 45 / - / - / 22 dB
- Nivel de zgomot la încălzire (High/Low/Low/Noise): 44 / - / - / 23 dB
Unitate exterioară
- Compresor: DC rotativ
- Dimensiuni: 550 x 780 x 290 H x L x P (mm)
- Greutate: 26 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Nivel de zgomot la răcire (High/Low/Noise): 52 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (High/Low/Noise): 53 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Ротационен инверторен DC |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 16000 BTU |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 16000 BTU |
| Capacitate de racire | 16000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 4.7 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 6 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.7 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.9 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.1 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 3 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.45 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 45 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 23 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 79.8 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 29.3 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 9 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 53 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 29 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 78 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 55 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 26 Kg |
| Garanție | 24 месеца |