- -462,00 €
Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
![]()
- Putere (BTU): 60 000
- Potrivit pentru încăperi de până la: 100 m²
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 4.76 / 16.0 / 17.5 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 4.78 / 17.0 / 18.5 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 1,71 / 5,6 / 6,85 kW
- Consumul de energie termică (Min./Nom./Max): 1,71 / 4,8 / 7,0 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 2.86
- COP (coeficient de performanță): 3,54
- Temperatura de funcționare la răcire: -15 ~ 52 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 3~/50/380-415
Unitate internă
- Dimensiuni: 700 x 1400 x 245 H x L x P (mm)
- Greutate: 38 kg
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 52 / 47 / 45 / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / scăzut / scăzut / zgomot): 52 / 47 / 45 / - dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 1325 x 940 x 370 H x L x P (mm)
- Greutate: 85 kg
- Conexiuni țevi - faza lichid/gaz: 9.52 / 15.9 mm (3/8" / 5/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 60 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 60 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Capacitate de incalzire | 60000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 100 м² |
| Utilizare | Industrial |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 60000 BTU |
| Capacitate de racire | 60000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 52 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 380-415 V |
| Capacitate nominală de răcire | 17.5 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 18.5 kW |
| Consum nominal (răcire) | 6.85 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 7 kW |
| Coeficient de răcire EER | 2.86 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.54 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 52 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 24.5 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 140 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 70 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 38 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 60 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 37 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 94 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 132.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 85 Kg |
| Garanție | 36 luni |