- -287,00 €

Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 21 000
- Potrivit pentru camere de până la: 40 m²
- Modul Wi-Fi inclus
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1,8 / 6,23 / 7,0 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,48 / 6,4 / 8,0 kW
- Putere absorbită la răcire (Min./Nom./Max): 0,38 / 1,89 / 2,05 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,33 / 1,68 / 2,35 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.3
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,4
- COP (coeficient de performanță): 3.81
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,24
- Consum anual de energie electrică (răcire/încălzire): 339 / 1353 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: -10 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 18 °C
- Agent frigorific: R-32
- Alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 297 x 990 x 273 H x L x P (mm)
- Greutate: 13 kg
- Nivel de zgomot la răcire: 48/42/38/31 dB
- Nivel de zgomot la încălzire: 48 / 42 / 38 / 31 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 615 x 845 x 300 H x L x P (mm)
- Greutate: 39 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 12,7 mm (1/4" / 1/2")
- Nivel de zgomot la răcire: 54 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire: 54 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp interior |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 21000 BTU |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 21000 BTU |
| Capacitate de racire | 21000 BTU |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 18 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 7 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 8 kW |
| Consum nominal (răcire) | 2.05 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.24 |
| Coeficient de răcire EER | 3.3 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.81 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 48 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 27.3 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 99 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 29.7 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 13 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 54 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 30 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 84.5 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 61.5 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 39 Kg |
| Garanție | 36 luni |