- -128,00 €

(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)

- Putere (BTU): 7 000
- Potrivit pentru camere de până la: 15 m²
- Modul Wi-Fi inclus
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 1.3 / 2.0 / 3.0 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,3 / 2,5 / 4,0 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,3 / 0,595 / 1,15 kW
- Consumul de energie termică (Min./Nom./Max): 0,28 / 0,67 / 1,35 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.36
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6.89
- COP (coeficient de performanță): 3.73
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4,4
- Consum anual de energie electrică (răcire / încălzire): 106 / 595 kWh
- Clasa energetică răcire / încălzire (zonă temperată): A++ / A+
- Temperatura de funcționare pentru răcire: 10 ~ 46 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 18 °C
- Agent frigorific: R-32
- Alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 288 x 770 x 234 H x L x P (mm)
- Greutate: 9 kg
- Nivel de zgomot la răcire: 40 / 33 / 26 / 21 dB
- Nivel de zgomot la încălzire: 40 / 33 / 26 / 21 dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 550 x 658 x 273 H x L x P (mm)
- Greutate: 24 kg
- Conexiuni țevi - fază lichid/gaz: 6,35 / 9,52 mm (1/4" / 3/8")
- Nivel de zgomot la răcire: 45 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire: 45 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Tip produs | Standard |
| Capacitate de incalzire | 7000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 15 m² |
| Utilizare | Intern |
| Locul de montare | Perete |
| BTU | 7000 BTU |
| Capacitate de racire | 7000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | 10 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 46 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 18 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Caracteristici speciale | Wi-FI |
| Functii de aer conditionat | Răcire, Incalzire |
| Tehnologia Wi-Fi | Da |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 3 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 4 kW |
| Consum nominal (răcire) | 1.15 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 1.35 kW |
| Eficiență energetică în răcire | A++ |
| Eficienta energetica in incalzire | A+ |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.89 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4.4 |
| Coeficient de răcire EER | 3.36 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.73 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 40 dB |
| Latime Dispozitiv intern | 23.4 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 77 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 9 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 45 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 27.3 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 65.8 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 55 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 24 Kg |
| Garanție | 36 luni |