- -252,00 €
Personalizare
Nu uita sa salvezi personalizarea pentru a putea adauga in cos(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
(edit with the Customer Reassurance module)
![]()
- Putere (BTU): 24 000
- Potrivit pentru camere de până la: 49 m²
- Putere de răcire (Min./Nom./Max): 2.16 / 7.0 / 8.2 kW
- Putere de încălzire (Min./Nom./Max): 1,98 / 8,0 / 9,3 kW
- Putere absorbită de răcire (Min./Nom./Max): 0,67 / 2,1 / 3,3 kW
- Consumul de energie pentru încălzire (Min./Nom./Max): 0,65 / 2,13 / 3,3 kW
- EER (rata de eficiență a refrigerării): 3.35
- SEER (rata de eficiență energetică sezonieră): 6,1
- COP (coeficient de performanță): 3.71
- SCOP (coeficient de performanță sezonieră): 4
- Temperatura de funcționare la răcire: -15 ~ 52 °C
- Temperatura de funcționare pentru încălzire: -15 ~ 24 °C
- Agent frigorific: R-32
- Sursă de alimentare (fază/frecvență/tensiune): 1~/50/220-240
Unitate interioară
- Dimensiuni: 246 x 840 x 840 H x L x P (mm)
- Greutate: 26 kg
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 46 / 45 / 43 / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (ridicat / scăzut / scăzut / zgomot): 46 / 45 / 43 / - dB
Unitate exterioară
- Dimensiuni: 700 x 900 x 350 H x L x P (mm)
- Greutate: 43 kg
- Conexiuni țevi - faza lichid/gaz: 9.52 / 15.9 mm (3/8" / 5/8")
- Nivel de zgomot la răcire (înalt/jos/zgomot): 58 / - / - / - dB
- Nivel de zgomot la încălzire (înalt/jos/jos/zgomot): 58 / - / - / - dB
Fisa tehnica
Климатици |
|
| Tip compresor | Inverter |
| Pachet de conținut | 1 x Corp exterior, 1 x Corp interior, 1 x Telecomanda |
| Capacitate de incalzire | 24000 BTU |
| Zona de acoperire recomandată | 49 м² |
| Utilizare | Intern, Industrial |
| Locul de montare | Tavan |
| BTU | 24000 BTU |
| Capacitate de racire | 24000 BTU |
| Temperatura minimă de răcire (- ° C) | -15 |
| Temperatura maxima de racire (° + C) | 52 |
| Temperatura minima de incalzire (° -C) | -15 |
| Temperatura maxima de incalzire (+ °C) | 24 |
| Numărul de viteze ale ventilatorului | 4 |
| Invertor | Da |
| Kit de montare inclus | Nu |
| Tehnologia Wi-Fi | Nu |
| Tipul de agent frigorific | R 32 |
| Tensiunea de alimentare | 240 V |
| Capacitate nominală de răcire | 8.2 kW |
| Capacitatea nominală de încălzire | 9.3 kW |
| Consum nominal (răcire) | 3.3 kW |
| Consum nominal (încălzire) | 3.3 kW |
| Coeficient de răcire sezonier SEER | 6.1 |
| Coeficient de încălzire sezonieră SCOP | 4 |
| Coeficient de răcire EER | 3.35 |
| Coeficient de încălzire COP | 3.71 |
| Culoarea caroseriei de interior | Alb |
| Nivel de zgomot | 46 dB |
| Lungime Dispozitiv intern | 84 cm |
| Latime Dispozitiv intern | 84 cm |
| Înălțime Dispozitiv intern | 24.6 cm |
| Greutate Dispozitiv intern | 26 Kg |
| Culoarea caroseriei în aer liber | Alb |
| Nivel de zgomot Dispozitiv extern | 58 dB |
| Lungimea dispozitivului extern | 35 cm |
| Latime Dispozitiv extern | 90 cm |
| Înălțime Dispozitiv extern | 70 cm |
| Greutate Dispozitiv extern | 43 Kg |
| Garanție | 36 luni |